Gabinet szefa – w jaki sposób go zagospodarować?

Gabinet szefa jest miejscem niezwykle ważnym w każdej firmie. To właśnie z jego pomocą lider może budować swój image oraz autorytet. W gabinecie szef będzie przyjmował swoich pracowników, gości oraz kontrahentów, a wiadomo, że sposób urządzenia pomieszczenia, wiele mówi o jego właścicielu. Z tego powodu powinien on zadbać o to, aby gabinet był urządzony ze stylem i smakiem, gdyż jest to wizytówka całej firmy.

Jakie kolory powinny dominować w gabinecie szefa?

Pokój szefa jest jego podstawowym miejscem spotkań. Z tego powodu powinien wyglądać reprezentatywnie. Kolory w nim zawarte powinny być eleganckie i zgodne z obecną modą. Trzeba jednak pamiętać, że intensywne i rażące odcienie mogą źle wpłynąć na wygodę pracy. Idealnym rozwiązaniem jest wybór stonowanej barwy. Jasne kolory z pewnością pomogą się odprężyć i zachować spokój, podczas gdy zbyt intensywne barwy mogą sprawiać wrażenie przytłoczenia.

Aby nadać wnętrzu modnego charakteru oraz ożywić łagodne barwy ścian można użyć dodatków w intensywnych kolorach. Wówczas pokój będzie wyglądał naprawę stylowo. Równie ciekawym rozwiązaniem może być pomalowanie intensywnym kolorem tylko jednej ściany, natomiast pozostałe zachować w neutralnej barwie. Taki zabieg wprowadzi balans pomiędzy profesjonalnym wydźwiękiem wnętrza oraz jego bardziej casualową stroną.

Jak wyposażony powinien być gabinet szefa?

Najważniejsze w pokoju szefa jest wygodne oraz ergonomiczne miejsce do pracy. Zdecydowanym niezbędnikiem okazuje się biurko, przy którym lider na co dzień pracuje. W zależności od stylu wnętrza powinno być ono zarówno nowoczesne, jak i eleganckie. Z jednej strony biurka musi znaleźć się wygodny fotel, który odciąży kręgosłup podczas godzin spędzonych przed komputerem. Z drugiej zaś powinny znaleźć się krzesła dla osób, przyjmowanych w gabinecie.

Nieodłącznym elementem pokoju szefa jest również szafa i regał na dokumenty. Gabinet dyrektora musi pomieścić wiele, dlatego też polecana jest szafa zamykana na klucz, która sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku poufnych dokumentów. Nie mniej jednak można dodatkowo pokusić się o zakup regału. Wyeksponowany regał z dużą ilością segregatorów z pewnością pomoże w sprawnej organizacji dokumentów i stworzy w pomieszczeniu profesjonalny klimat. Inną równie istotną rzeczą w pokoju szefa okazuje się wygodna sofa, na której lider będzie mógł przeprowadzać dłuższe rozmowy ze swoimi gośćmi oraz oczywiście ława.

Jakie dodatki najlepiej sprawdzą się w gabinecie szefa?

Odpowiednio dobrane dodatki dodają każdemu wnętrzu dużo klasy i stylu. Z tego powodu nie powinno ich również zabraknąć w tak reprezentatywnym pomieszczeniu jak gabinet szefa. Bardzo klasycznie i elegancko będą prezentowały się długie zasłony w ciemnym kolorze. Dzięki nim pokój będzie wyglądał przytulnie, zachowa jednak swój szyk. W gabinecie szefa bardzo ważne jest również odpowiednie oświetlenie. Z tego powodu warto postawić na szykowny żyrandol bądź lampkę biurową w tym samym stylu.

Dodatkową ozdobą będą zawieszone na ścianie dyplomy i zdobyte certyfikaty, które nie tylko stanowią potwierdzenie wysokich kompetencji właściciela, ale również wpłyną na profesjonalny charakter wnętrza.